Cóż to był za ślub! Wspaniała para, Asia i Stewart powiedzieli sobie sakramentalne „TAK” w niezwykły miejscu. Ślub odbył się w zabytkowej cerkwi w Sanoku.


Park Etnograficzny w Sanoku, potocznie nazywany skansenem, należy do najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie (malownicze położenie na prawym brzegu Sanu u podnóża Gór Sanocko-Turczańskich).

Na obszarze 38 ha prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza we wschodniej części polskich Karpat (Bieszczady, Beskid Niski) wraz z Podkarpaciem.

Odtwarzając typowe układy zabudowy wsi i zagospodarowania zagród na terenie Muzeum zgromadzono ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego z okresu od XVII do XX wieku, gdzie obok budynków mieszkalnych, mieszkalno-gospodarczych i gospodarczych, w Parku znajdują się również obiekty sakralne (XVII-wieczny kościół, dwie XVIII-wieczne cerkwie bojkowskie, jedna okazała cerkiew łemkowska z samego początku XIX w. i kilka malowniczych kapliczek), budynki użyteczności publicznej (szkoła wiejska, zajazd) oraz obiekty przemysłowe (młyn wodny, wiatraki, kuźnie).

To właśnie tutaj miałem przyjemność fotografować Asia i Stewarta podczas tego jedynego w swoim rodzaju dniu.


Z racji iż skansen mieliśmy dostępny dla siebie, to wykonaliśmy sesję ślubną w jego otoczeniu, z której powstało sporo fajnych zdjęć, bo nie sposób przejść obok takiej historii obojętnie.

Klimat tego miejsca trzeba poczuć na własnej skórze i polecam to serdecznie każdemu. Sanok to piękne miasto w tej części Podkarpacia, jeśli jeszcze nie byłeś/byłaś to zapraszam serdecznie!